Susret s Koprivkom

U srijedu 4. ožujka u OŠ Sveti Đurđ održan je književni susret učenika od 1. do 4. razreda s Branimirom Dolenecom, piscem i ilustratorom iz Koprivnice. On nas je upoznao sa svojim omiljenim likom iz priča, Koprivkom. Do sada je napisao šest slikovnica o njegovim zanimljivim doživljajima. Slikovnice o simpatičnom Koprivku vrlo su poučne i sve su popularnije među djecom. Na kraju susreta svi koji su htjeli mogli su kupiti slikovnice koje su im se svidjele.

Loretta Pokos, 4.a

Dana 4. ožujka 2015. posjetio nas je spisatelj i ilustrator Branimir Dolenec. Upoznao nas je sa svojim slikovnicama o dječaku Koprivku. Uz pomoć slikovnica naučili smo nešto novo o gradu Koprivnici i ostalim gradovima naše domovine. Koprivkove pustolovine vode nas kroz krajeve naše lijepe Hrvatske. Na kraju susreta gospodin Dolenec nam je nacrtao Koprivka i Dunju, glavne likove svojih slikovnica. Uživali smo u susretu s književnikom.

Roberta Karla Kuharić, 4.a

Slike možete pogledati ovdje.

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 10. 3. 2015.