Medveščak 2015

Već tradicijski, za učenike OŠ Sveti Đurđ 20. 2. 2015. organiziran je odlazak na utakmicu hrvatske hokejaške momčadi Medveščak Zagreb.

Za to smo zahvalni učiteljici Sanji Pirc. Uz nju pratnja nam je bila učiteljica Branka Japec Orlović i Elena Kovačić. Krenuli smo u 16:30. Vožnja je trajala nešto više od sat vremena. Svi smo živi i zdravi stigli u metropolu. Utakmica je bila u KHL-u u Domu sportova. Stigavši u Zagreb, učiteljice su nam dale čak sat vremena da slobodni trčkaramo po metropoli RH (nemojte našu slobodu shvatiti doslovce). Najeli smo se, popili smo vruće čokolade i krenuli u daljnja ratna osvajanja. Sat vremena je prošlo treptajem oka. Učiteljica nam je podijelila ulaznice i ušli smo u Ledenu dvoranu. Na ulazu su nas dočekali zaštitari koji su provjeravali naše torbe. Sjeli smo na mjesta i iščekivali početak. Utakmica je počela. Medveščaku je loše krenulo. Gosti Dinamo - Riga (iz Latvije) već su u prvih 12 minuta dali 3 pogotka u hrvatsku mrežu našeg vratara Mate Tomljenovića. Naši navijači su pokazali svu snagu glasa navijajući i s poštovanjem su se odnosili prema gostima. U 37. minuti Edvin Hedberg je postigao prvi pogodak za naš, nekad nepobjedivi Medveščak. Time se situacija nešto poboljšala, no utakmica je ipak rezultirala pobjedom Latvije. Sedmi uzastopni poraz Medeščaka. Nama je bilo zanimljivo i za vrijeme stanke između i poluvremena. U holu je bila glazba uživo, mogli smo šetati , kupiti hranu i piće ili suvenire hokejaškog kluba. U jednom trenutku komentator utakmice izgovorio je ime naše vjeroučiteljice. Bila je izabrana za nekakvu nagradu, ali nitko nije shvatio, čak ni ona, što je nagrada i gdje bi je trebala dobiti. Po završetku utakmice poslušno smo slijedili vodstvo učiteljica i krenuli kući. U autobusu smo prepričavali dojmove, zabavljali se ili visjeli na fejsu. U Sveti Đurđ stigli smo oko 23 sata. Dočekali su nas roditelji i jedan zanimljiv dan je sretno završio.

objavio: Edi Bačani   datum: 27. 2. 2015.