Međuškolsko natjecanje u čitanju naglas 2014.

Dana 27. i 30. listopada 2014. godine održano je međuškolsko Natjecanje u čitanju naglas u Pučkom otvorenom učilištu "Dragutin Novak"  Ludbreg.

Inicijatori ovakvog tipa natjecanja su Narodna knjižnica i čitaonica „Vlado Gotovac“ iz Siska te Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva

Međuškolsko natjecanje organizirala je Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ Ludbreg u suradnji s knjižnicama OŠ Ludbreg, Sveti Đurđ, Martijanec i Veliki Bukovec.

Natjecatelji su morali predstaviti knjigu po vlastitom izboru (uz preporuku učitelja mentora, školskog i/ili dječjeg knjižničara) - isključivo prozna djela hrvatske i strane književnosti primjerena uzrastu.

Natjecanje je održano u dvije kategorije: niža kategorija za učenike od 3. do 5. razreda i viša kategorija za učenike od 6. do 8. razreda.

Iz naše škole natjecale su se učenice: Tea Bačani (3.b), Dalila Bačani (4.b), Antonija Lazar (5.a), Lorena Bačani (6.b) i Lea Štiglec (6.b).

Više o natjecanju

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 4. 11. 2014.