Lucija Krušelj nagrađena računalom

U utorak 6. svibnja 2014. u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima Natječaja za likovne, literarne i foto radove djece i mladih u organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

fotogalerija

Državna uprava za zaštitu i spašavanje Republike Hrvatske po četvrti je put organizirala nagradni natječaj za učenike predškolske, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi. Učenici su pisali, slikali, crtali i fotografirali djelovanje službe za zaštitu i spašavanje ljudi u primjeru nezgoda ili prirodnih nepogoda. Svoje radove slali su u područne urede DUZS-a pa su tako učenici 4.b razreda poslali svoje radove u područni ured Varaždin. Ukupno je na razini cijele Hrvatske na natječaj poslano oko 2 500 učeničkih radova. U kategoriji literarnih radova učenika razredne nastave iz Varaždina je u Zagreb poslano desetak radova među kojima i rad Lucije Krušelj. Stručna komisija Agencije za odgoj i obrazovanje proglasila je Lucijin rad najboljim na državnoj razini.

Promocija je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta održana u našoj Varaždinskoj županiji. Uz ministra Željka Jovanovića i Vinka Filipovića, ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje, prisutni su bili i brojni drugi uzvanici: Jadran Perinić, ravnatelj DUZS-a; Alen Kišić, dožupan Varaždinske županije; Dubravko Bilić, saborski zastupnik, i mnogi drugi. U prepunom Hrvatskom narodnom kazalištu svečanost je vodila Sanja Doležal, a za zabavni dio programa bila je zadužena Lana Jurčević. Našoj Luciji tablet računalo i edukativnu igricu 'Učilica' uručio je ravnatelj AZOO-a Vinko Filipović.

Voditelj područnog ureda Varaždin Zdravko Vrbanić bio je iznimno zadovoljan viđenim jer Lucija je svoj rad izražajno pročitala na pozornici pred mnogobrojnim kamerama i fotoaparatima, te je dala izjavu za Varaždinsku televiziju. Ponosni su bili i 'naši dečki', dožupan Alen Kišić te zapovjednik vatrogasne zajednice Stjepan Kovaček, koji su nam osobno čestitali na postignutom uspjehu.

Dražen Vađunec

Lucija na VTV-u

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 8. 5. 2014.