Božidar Prosenjak: SIJAČ SREĆE – scenska igra

U ponedjeljak 17. ožujka 2014. gledali smo predstavu Sijač sreće.

Božidar Prosenjak: SIJAČ SREĆE – scenska igra

U ponedjeljak 17. ožujka 2014. gledali smo predstavu Sijač sreće.

Priča govorio o dječaku koji je učio odrastati.

Prvo je učio govoriti.

Svi su ga učili izgovarati glas 'A'.

On je izgovorio glas 'B'.

U podrumu je popio benzin.

U školu je nosio krive udžbenike!

Zaljubio se u djevojčicu Mariju.

Bio je stalno veseo i radostan.

Glumac je pozvao učenike da glume s njim.

Predstava mi se svidjela jer je šaljiva.

Tara  Jakopović, 1.a

Scenska igra 'Sijač sreće' bila je odlična, iako glumac nije imao nikakvih pomagala.

Na sceni je razgovarao s učenicima iz publike, a nekima  je dodijelio i glavne uloge. Tako je jedan jači dječak glumio njegovog oca, a jedna sitna curica njegovu majku. Svi smo se jako smijali, a najviše kada je pjevao pjesmicu 'Marijana' učenici trećeg razreda. Glavni glumac Dubravko Sidor nas je uspio uvjeriti da je on zapravo zatvorenik osuđen na 20 godina zatvora. Tako je dobro  to odglumio da smo svi povjerovali u njegovu priču pa čak i jedna učiteljica. Tek na kraju nam je otkrio da to nije istina.

Mislim da je glavnom izvoditelju ove scenske igre bilo izuzetno drago kada je dobio veliki pljesak oduševljene publike. Mi bi htjeli da se slične predstave u našoj školi češće organiziraju.

Lucija Krušelj, 4.b

fotogalerija

objavio: Edi Bačani   datum: 20. 3. 2014.