VALENTINOVO U ŠKOLI

Plesnjak koji se ne zaboravlja

Iščekivanje, radost i volja za plesom sjajili su na licima učenika koji su željeli provesti petak navečer u OŠ Sveti Đurđ.

Na Valentinovo, 14. veljače 2014. godine u Osnovnoj školi Sveti Đurđ održan je „Valentinovski ples“ koji su organizirali učenici 7. b razreda sa svojom razrednicom Elenom Kovačić.

Na plesnjak su svi bili dobro došli pa se u 17 sati skupilo stotinjak učenika i nekolicina učitelja u holu škole. Organizatori su priredili ulaznice, privjesak u obliku srca, s kojom su mogli sudjelovati na domjenku. Uz ples i zabavu učenici su mogli sudjelovati i u igrama. U jednom kutu bila je organizirana zabavna igra zvana „gađanje konzervi“ u kojoj su se okušali i dječaci i djevojčice s podjednakim uspjehom, a za nagradu su dobili plišane medvjediće. Učenici 7. b razreda bili su kreativni pa su prodavali  prigodne suvenire koje su sami izradili. Najzanimljivija je bila tombola jer je prva nagrada besplatna frizura u frizerskom salonu. Kao šećer na kraju, odvijao se Ples srca. Za taj ples prijavljivali su se parovi koji su dobili srce s brojem. Bilo je tu neobičnih kombinacija plesača. Cilj je bio da što duže ostanu na plesnom podiju, a parovi su napuštali plesni podiji kad bi se izvukao njihov broj. Posljednji par  bio je nagrađen.

Svi prisutni učenici opustili su se uz ples i pjesmu te se dobro zabavljali sve do 20 sati. Organizatori su ostvarili svoj cilj – pružili su zabavu svim prisutnima i pri tom skupili novac koji će iskoristiti za maturalno putovanje.

Emili Džinić, 7.b

objavio: Edi Bačani   datum: 20. 2. 2014.