Prvo polugodište u Osnovnoj školi Sveti Đurđ završilo je 21. prosinca 2012. u svečanom tonu već tradicionalnom božićnom i novogodišnjom priredbom

Kao i svake godine, učenici od 1. do 8. razreda pod vodstvom učitelja – voditelja izvannastavnih aktivnosti okušavaju se u glumi, recitiranju, pjevanju i plesu.

Priredba je započela plesnim iznenađenjem. Bivši učenik naše škole Bruno Gale i njegova plesačica Lora zagrijali su publiku svojim vatrenim plesom.

Zatim su na scenu stupili najmlađi učenici te zaželjeli dobrodošlicu Božiću svojim recitacijama, suvremenim plesom i ljepotom folkolrnog plesa i pjevanja. Na njihov nastup ponosne su njihove voditeljice: Vera Jadanić, Jasminka Sačer i Dolores Gale.

Učenice sedmih razreda, pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Ivanke Lazar, uljepšale su božićno slavlje svojim recitalom uz glazbenu pratnju na flauti. Iste učenice sudjelovale su i u kratkom skeču, dramatizaciji ulomka iz Dnevnika Adriana Molea.

Iznenađenje publike izazvao je igrokaz izveden kao kazalište sjena. Učenici dramske grupe viših razreda pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Elene Kovačić predstavili su priču Shela Silversteina Dobro Stablo na neobičan način, svojim sjenama.

Priredba je završila kako je i počela, vatrenim plesom ritmičke grupe viših razreda koju vodi učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Anica Sitar-Dvorski.

Voditeljski posao obavili su učenici 8. b razreda, Vedrana i David te su pozvali ravnatelja škole, gospodina Marija Bonteka da uputi svima nazočnim prigodnu čestitku.

Vedrana Gača, 8.b

objavio: Edi Bačani   datum: 26. 12. 2012.