Malo razredno kazalište

Mjesec  veljača  uvijek je u znaku ljubavi. Naši učenici pisali su ljubavna pisma, čitali i pisali ljubavne pjesme i  sastavke, izrađivali stripove s ljubavnom tematikom,  ali ono za što su se najviše pripremali ovaj mjesec  bile su  scenske improvizacije.

Petaši su na satovima hrvatskog jezika čitali narodnu basnu Paun i sokol , pročitali još neke omiljene basne, naučili što znači dramatizacija i samostalno napravili usmenu i pisanu dramatizaciju odabrane basne.  Jedva su dočekali sat hrvatskog jezika na kojem su  izveli  scenske improvizacije.

Učionicu smo pretvorili u malo razredno kazalište, ugodno se smjestili  u gledalištu  i skupina po skupina pokazivala je svoje uradke. Učenici su svoju kreativnost pokazali u osmišljavanju kostima, izradi štapnih lutaka ili u opremanju scene. Sve pohvale petašima.

Šestaši su imali teži zadatak. Morali su uprizoriti dio iz povjestice koju su čitali za lektiru. Bilo je zanimljivih duždeva i stražara, postolara i vragova, kuge, mlinara, vila Hrvatica i hrvatskih kraljeva. Učenicima je najveći problem predstavaljao zastarjeli jezik Augusta Šenoe, ali bilo je i odličnih scenskih improvizacija.

Uostalom, pogledajte u fotogaleriji...

Elena Kovačić

objavio: Edi Bačani   datum: 4. 3. 2011.