Kraljević i prosjak

U našoj školi je u ponedjeljak 21. veljače  2011. gostovalo Kazalište Merlin s predstavom „Kraljević i prosjak“.

Predstava je nastala prema romanu Marka Twaina.

Samo dvojica glumaca, Petar Leventić i Ivan Horvat, svojim su glumačkim umijećem, dobro osmišljenim kostimima, glazbom i posebnim osvjetljenjem, a jednostavnom scenografijom, vjerno dočarali život dvojice dječaka u Londonu u 16. stoljeću.

Ova dinamična predstava (glumci su se čak 22 puta presvukli i promijenili lik i karakter) u gledateljima je često izazivala smijeh, premda je bilo i tužnih trenutaka.

Nakon odgledane jednosatne predstave svi smo se mogli zapitati Čini li odijelo zaista čovjeka ili Je li svijet danas manje okrutan nego u vremenu vladavine kralja Henrika VIII.?

Tina Matoc 7. a

objavio: Edi Bačani   datum: 23. 2. 2011.