Dabar

Učenici naše škole sudjelovali su i ove godine u međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Neki od njih bili su među 10% najuspješnijih …

Nešto više o samom natjecanju: Natjecatelji rješavaju razne problemske zadatke za koje nije potrebno nikakvo predznanje, već samo logičko razmišljanje. Učenici su podijeljeni u kategorije, ovisno o razredu koji polaze. Rješavalo se dvanaest zadataka za što su na raspolaganju imali četrdeset minuta. Rješenja se evaluiraju automatski, a konačni rezultati objavljeni su ovaj tjedan.

Svi učenici koji su sudjelovali u natjecanju mogu u sustavu za natjecanje preuzeti diplome za svoj izniman uspjeh. Učenici koji su među 10% najuspješnijih mogu preuzeti i posebnu zlatnu diplomu! Nakon preuzimanja diplome, izdat će im se i posebna digitalna značka!

Čestitamo svima na sudjelovanju, posebno najboljima, a oni su:

Paola Ivančić

Petar Prelog

Karlo Radiković

David Sovar

Lovro Mikulić

Dominik Sukanec

Lucija Štabi

objavio: Edi Bačani   datum: 24. 11. 2021.