Svjetski dan zaštite životinja

Svjetski dan zaštite životinja je međunarodni dan koji se obilježava 4. listopada svake godine.  Posvećen je pravima životinja i njihovu blagostanju, s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema ostalim životinjama i važnost svih životinja za život na Zemlji. Za Svjetski dan životinja bio je odabran 4. listopada jer se toga dana slavi sv. Franjo Asiški, svetac-zaštitnik životinja.  Dan se slavi na razne načine u svakoj zemlji bez obzira na nacionalnost, religiju, vjeru ili političku ideologiju. Glavna ideja ovog dana postalo je isticanje važnosti ostalih životinjskih vrsta s kojima čovjek dijeli planet, onih životinja koje su sve češće žrtve čovjekove sebičnosti i nasilja.

Učenici škole obilježili su ovaj dan prikupljanjem hrane za udruge koje se brinu o napuštenim mačkama i psima, a to su: Udruga “Spas”, Udruga Životni zov iz Varaždina te Udruga Sklonište dobrote iz Čakovca. Projekt su realizirale učiteljice Melita Bontek, Emilija Gale i Sanja Pirc.

Volite i čuvajte životinje!

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 12. 11. 2021.