NIKO BIJELI DARE DIJELI

U našoj školi svake godine obilježavamo Nikolinje, što znači da je tako bilo i ovaj put. Nikolinju se posebno vesele učenici razredne nastave pa smo nastavu u nižim razredima započeli prigodnom priredbom. U petak 6. prosinca, točno na Dan Nikolinja, Dramska i recitatorska grupa nižih razreda izvela je polusatnu priredbu. Najprije smo izveli prigodnu pjesmicu 'Niko bijeli dare dijeli'. Svaki član grupe imao je prigodu recitirati izabrane stihove o svetom Nikoli, a za kraj smo ostavili igrokaz u kojem su zapažene uloge ostvarili Dorijan Šoš u ulozi svetog Nikole i Roko Kotiščak u ulozi Krampusa. Naši glavni glumci bili su kostimirani pa zahvale šaljem njihovim roditeljima, kao i svim ostalim roditeljima koji su došli pogledati priredbu. Sveti Nikola iz svoje je vreće izvadio zapakirane slatkiše i predao ih razrednicima svih odjela razredne nastave koji su iste podijelili učenicima u svojim učionicama. Na kraju priredbe još jednom smo svi zajedno otpjevali uvodnu pjesmicu, a ostvarili smo i interaktivnost na način da smo dali priliku jednoj djevojčici i jednom dječaku dirigirati svima koji su pjevali. Sretno Nikolinje svima!

Dražen Vađunec, voditelj dramske i recitatorske grupe RN

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 6. 12. 2019.