Korisnik:
Lozinka:

PROJEKT ŠAFRAN

Osnovna škola Sveti Đurđ već osmu godinu za redom sudjeluje u međunarodnom Projektu Šafran (The Crocus Project) Irske zaklade za obrazovanje o Holokaustu.

U projektu će sudjelovati učenici osmih razreda izradom plakata, sadnjom lukovica šafrana te drugim istraživačkim aktivnostima. U povodu obilježavanja sjećanja na Kristalnu noć, učenici su posadili lukovice žutih šafrana. Šafrani se sade u znak sjećanja na 1,5 milijuna židovske i druge djece stradale u Holokaustu. Žuti cvjetovi šafrana podsjećaju na žutu Davidovu zvijezdu koju su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkim režimom. Šafrani cvatu pokraj siječnja u vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust (27. siječnja).

učiteljica Sanja Pirc

objavio: Liljana Šarec   datum: 14. 11. 2019.

Nastava na daljinu

Važne poveznice