PROJEKT ŠAFRAN

Naša škola je i ove godine sudjelovala u Projektu Šafran kojem je cilj podizanje svijesti o opasnosti diskriminacije, ksenofobije i nesnošljivosti. Učenici 8. razreda sadili su lukovice šafrana u spomen na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece stradale tijekom Holokausta. U predvorju škole učenici su izradili prigodan pano koji će se nadopunjavati sadržajem tijekom prosinca i siječnja. Osim učenika osmih razreda u projektu su sudjelovali i učenici 6.b razreda i to tako da su izrađivali šafrane od krep papira. Šafrani bi trebali  procvasti potkraj siječnja. Tada ćemo obilježiti Dan sjećanja na žrtve Holokausta i sprečavanje zločina protiv čovječnosti (27. siječnja).

učiteljica Sanja Pirc

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 20. 11. 2018.