TJEDAN NENASILJA U OSNOVNOJ ŠKOLI SVETI ĐURĐ (2. 10. - 6. 10. 2017.)

U okviru programa prevencije nasilja među djecom za školsku godinu 2017./2018. u našoj školi obilježavamo Tjedan nenasilja.

Cilj aktivosti koje se provode je senzibilizirati učenike o štetnosti nasilničkog ponašanja među učenicima i potaknuti učenike na međusobno poštovanje i toleranciju.

U četvrtak, 28. rujna 2017. godine ravnatelj škole pozvao je putem pisane obavijesti učenike prvog do osmog razreda na obilježavanje Tjedna nenasilja u školi. U cijelosti prenosimo obavijest ravnatelja za učenike:

Dragi učenici i učenice,

slijedeći tjedan, u razdoblju od 2. do 6. listopada 2017. godine, različitim aktivnostima obilježit ćemo Tjedan nenasilja.

O nasilju među djecom govorimo kad jedno ili više djece uzastopno i namjerno uznemiruje, napada ili ozljeđuje drugo dijete koje se ne može obraniti. Nasilničko ponašanje može izazvati brojne štetne posljedice djetetu koje je žrtva nasilja i predstavlja ozbiljan problem tamo gdje se pojavi.

Važno je da svi zajedno naučimo da je nasilje štetno i neprihvatljivo ponašanje, da nitko nema pravo nasilnički se ponašati prema drugome i da svi imamo pravo rješavati probleme mirnim putem i živjeti u sigurnom okruženju.

Isto je tako važno da se trudimo prihvaćati jedni druge, da kulturnim ponašanjem pokazujemo poštovanje jedni prema drugima i da prijavimo nasilje odrasloj osobi ukoliko smo negdje vidjeli takvo ponašanje.

Dragi učenici i učenice, nasilje stvara ožiljke koji sporo zarastaju. Recimo svi zajedno STOP NASILJU i gradimo sigurno školsko okruženje u kojem ćemo svi moći bezbrižnije živjeti, raditi, učiti i razvijati svoje vještine i sposobnosti.

Učiteljica likovne kulture Sonja Đurkin je u suradnji s učenicima uredila glavni školski pano na temu nenasilja.

Isto tako, učenici su na poziv knjižničarke Liljane Šarec dostavili poruke prijateljstva koje je učiteljica likovne kulture Sonja Đurkin postavila na pano.

Učiteljica Branka Japec Orlović je uz glazbenu pozadinu za vrijeme odmora potaknula učenike na izvlačenje papirića s porukama o ponašanjima koja želimo i ne želimo u međusobnim odnosima.

U utorak, 3. listopada 2017. godine, učenica Marina Vedrina i školski zbor izveli su pod ravnanjem učiteljice Janje Vađon pjesmu Dani skladatelja Alfija Kabilja  koja govori o prijateljstvu među ljudima. Istog dana učenik Leo Vrban izveo je skladbu The Rose na trubi.

U srijedu, 4. listopada 2017. godine, ritmička grupa izvela je pod vodstvom učiteljice Jasminke Sačer dvije plesne točke kojima su promovirani prijateljstvo i ljubav među ljudima.

U četvrtak, 5. listopada 2017. godine, školski zbor izveo je pod ravnanjem učiteljice Janje Vađon pjesmu Oda radosti skladatelja Ludwiga van Beethovena i pjesmu Prijatelji su kao zvijezde.

U petak, 6. listopada 2017. godine, zadnjeg dana obilježavanja Tjedna nenasilja, ritmička grupa izvela je pod vodstvom učiteljice Jasminke Sačer plesnu točku kojom su promovirani ljubav i prijateljstvo među ljudima.

Više slika pogledajte u FOTOGALERIJI

objavio: Tomislav Batinić   datum: 10. 10. 2017.